Studium na vysoké škole není jen o samotném studiu, biflování na zkoušky a zápočty, psaní seminárek a o parties v ostravských klubech. Studentský život můžete prožít aktivně, mít pro zaměstnavatele zajímavý životopis, zkusit si svůj obor v praxi anebo si zlepšit cizí jazyk a nemusí se jednat jen o angličtinu, ale také o spoustu dalších jazyků. Zdokonalit si můžete i své komunikační dovednosti. Že nevíte kde? Přece v ESN VŠB-TU Ostrava!

ESN VŠB - TU Ostrava patří pod mezinárodní studentskou organizaci Erasmus Student Network, starající se o zahraniční studenty na svých domácích univerzitách. Členové organizace připravují pro své zahraniční kamarády mezinárodní večery, výlety za krásami svých zemí, party, pomáhají jim se začátky na zahraniční vysoké škole – s dopravou či ubytováním. Na oplátku pak získávají mezinárodní přátelství, která nejsou jen na chvíli. „Přátele už vám nikdy nikdo nevezme. Naučíte se chápat a všechno to vás posune dále. Je to jedinečná zkušenost,“ říká Petra Stanečková, dnes už bývalá prezidentka ESN VŠB - TU Ostrava.

O nových kamarádech mluví i ostatní buddies. Vyjmenovávají pak také další výhody toho být buddy: zlepšení se v cizích jazycích, poznání cizích kultur, poznání dění ve světě z pohledu tamějších lidí, dobrý pocit z pomoci druhým, útěchu po svém vlastním Erasmu či naopak obrovský kopanec motivace vyjet na svůj vlastní Erasmus. Nemluvě o skvělých zážitcích, kamarádech a parties (a taky občasných krutých kocovinách). „Svůj studentský život prožijete, ne přežijete,“ doplňují se naši současní buddies.

„Zlepšíte se v cizích jazycích, poznáte cizí kultury, budete mít dobrý pocit z pomoci druhým, skvělé zážitky a hlavně skvělé kamarády z celého světa“

 

Dana Kvapilová, bývalá PR Responsible, přiznává: „Díky Orientation Days jsem poznala porubský kampus, neboť jsem absolventka EkF. Už se nemusím ptát na vrátnici, kde co najdu,“ směje se. „Vyzkoušela jsem různá jídla, různé zahraniční kuchyně, jsme stále v kontaktu, moji bývalí Erasmáci mi posílají balíčky, dopisy a přáníčka, dávali mi tipy, kam chodit a kam nechodit,“ dodává Dana. Buddíkování doporučuje i Michal Šafář: „Hodně přátel po celém světě, možnost je navštívit v mnoha zemích, a třeba u nich bydlet. A taky jsem se naučil nadávat v mnoha jazycích,“ usmívá se Michal.

A co udělat pro to, aby ses stal/a buddym? Je to jednoduché – stačí kliknout na tlačítko níže! :) Vše se dozvíte také na Buddy Meet-upu, který se bude konat už v první polovině ledna! 

 

 

Apply for a buddy