Období Vánoc i oslav Nového roku se rychle překlenulo a my se ocitli na začátku nového, tentokrát letního semestru, který jsme pro zahraniční studenty zahájili již tradičním Orientation Weekem.

Hned z kraje, v úterý 31. ledna, proběhl na aule Welcome Ceremony, na kterém jsme studentům představili nejen Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, ale také samotnou sekci, ESN VŠB – TU Ostrava. Buddy koordinátoři jednotlivých fakult pak zahraniční studenty provedli kampusem, ukázali jim jejich fakulty, vystáli s nimi frontu na ISIC kartu a také jim ukázali, kde najdou kancelář ESN. Tentýž večer pak studenti spolu se zástupci z univerzity povečeřeli v Menze v rámci Welcome Eveningu a následovala tradiční Welcome Party v klubu Vrtule na kolejích. 

ESN Welcome Ceremony.

FILLUP Turkey.

Během „orientačního týdne“ pořádalo ESN také SightSeeing Game v centru města, během níž měli zahraniční studenti možnost poznat Ostravu, následoval pak také FILLUP – Free International Language Lesson Unity Programme, který, už tradičně, jako první pořádala Česká republika. Následovaly FILLUPy SlovenskaFinskaIndiePolskaRuskaFrancie a Turecka. Na konci semestru měli studenti možnost hlasovat o nejlepším FILLUPu, kterým se stal právě poslední zmíněný, tedy turecký FILLUP. 

FILLUP Turkey.

Stejně jako v předchozím semestru i v tom zimním si mohli přijít studenti zahrát volejbal, basketbal a další míčové hry do tělocvičny na kolejích. V rámci projektů SocialErasmus a ExchangeAbility jsme pořádali Blind DateDinner in the DarkSitting Voleyball a společně se sekcí z Ostravské univerzity také First Aid, tedy přednášku o první pomoci. 

Sitting volleyball.

Ve spolupráci s ESN Ostravská a ESN Univerzity Palackého v Olomouci jsme připravili pro naše zahraniční studenty výjezd na nejvyšší horu Jeseníků, na Praděd. Proběhl také výlet do Plzně, kde studenti krom poznávání města navštívili také tamější pivovar. A ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a IT4Innovations jsme připravili exkurzi do Národního superpočítačového centra, které sídlí právě v areálu naší technické univerzity. 

Exkurze do IT4I.

ESN VŠB – TU Ostrava se prezentovalo také na Majálesu, kde jste si mohli zahrát Beer Pong nebo oblíbenou hru Sheldona Coopera Fun with Flags. Celý semestr jsme uzavřeli ByeBye Party, která se nesla ve stylu flag party ve Vrtuli na kolejích.